Мислити та діяти позитивно

Важко поділити людей суто на оптимістів та песимістів, проте кожен з нас, проте кожен з нас відмічає в людині таку якість, як активна життєва позиція. Активна позиція, позитивність – це ресурс що суттєво впливає на якість життя і безпосередньо проявляється в нашій поведінці та у спілкуванні. 

Людей з активно-позитивною життєвою позицією ми називаємо оптимістами. Таким особистостям просто буди господарями власного життя , бо вони знають, що впливають на все в своєму житті. На їх думку гарні події є результатом їх дій та рішень, а негативні – збігом обставин.  Таким чином позитивне мислення допомагає їм уникати додаткового стресу через надмірне самообвинувачення.  Оптимізм це їх ресурс втілювати свої мрії та цілі  в життя. 

Люди з пасивно-негативною позицією — песимісти схильні пред'являти претензії до життя і до оточуючих. Песимістам складніше діяти, бо вони не вбачають результат прямим наслідком своїх старань. А найменша перешкода вбачається катастрофою .

Позитивне мислення є ефективним інструментом та ресурсом  на шляху до успіху. 

Оптимізм та позитивне мислення – така риса характеру, яка формується в дитинстві. Тому так важливо приділяти час формуванню стилю мислення дитини, а не тільки формуванню гарної поведінки. 

З чого складається оптимізм? З впевненості в собі, натхнення, доброти та вдячності.

Пропоную три питання для розвитку позитивного мислення у дітей:

1. Які п’ять слів найкраще описують тебе? Тільки людина що є позитивної  думки про себе може мислити та діяти позитивно. Вислухайте дитину, обсудіть те, що вона сказала, допоможіть їй знаходити позитивні якості в собі.

2. Що робить тебе щасливим кожного дня?   Ті справи, які ми любимо роблять нас тими, хто ми є, приносять задоволення та наповнюють життя позитивними емоціями. Нікуди не дітися від рутинних справ, та правильно спланований день залишить більше часу для задоволень та хобі. Тож самоорганізація та планування важлива навичка, а приємні заняття будуть слугувати мотивацією.

3. За що ти більше за все вдячний життю? Так ви зорінтуєте дитину на світлі та яскраві сторони життя і вона навчиться завжди цінувати їх, бачити  цінний досвід і так відчувати себе щасливим. 

Підсумовуючи: сенс позитивного мислення полягає у формуванні такі думки, слова та образи, що сприяють внутрішньому розвиткові й успіху…

Цікаве за темою:  Мартін Селігман «Дитина-оптиміст.Перевірена програма формування характеру»